Účastníci:

  • Mgr. Jan Kněžínek, ředitel odboru kultury, památkové péče a cestovního ruchu MHMP
  • Mgr. Bohumil Černý, radní hl. m. Prahy (působnost v oblasti  kultury, cestovního ruchu a kongresové turistiky)

Komunikace: angličtina (bez tlumočníka) 

Úhrada: MHMP

Místo: Londýn - Velká Británie

Termín: 15. – 16. 11. 2005

Veletrh cestovního ruchu WTM (World Travel Market) Londýn

Na tomto veletrhu byl odborné veřejnosti představen nový veletržní stánek hlavního města Prahy, který je pozvánkou do Prahy mozartovské. Významným tématem turistické sezóny 2006 bude totiž ve střední Evropě 250. výročí narození hudebního génia W. A. Mozarta a velkou devizou Prahy je skutečnost, že zde Mozart žil, komponoval a prožil zde nejkrásnější dny svého života. Hlavními motivy této ojedinělé veletržní expozice jsou, spolu s tématem opery „Don Giovanni“, interiéry i exteriéry Stavovského divadla. Expozice za použití tzv. lentikulárních fólií vytváří dojem pohybu a vícerozměrného prostoru. Na stánku nechybí projekce ani široké spektrum informací o možnostech turistického pobytu v Praze.

Celkově lze průběh prezentace hl.m. Prahy na veletrhu v Londýně hodnotit velmi pozitivně. Prezentace splnila zcela beze zbytku účel v oblasti cestovního ruchu a kulturního dědictví, kdy byla Praha velmi poutavě představena jako turistická a kulturní perla Střední Evropy.

Na tomto nejprestižnějším světovém veletrhu cestovního ruchu World Travel Market získala expozice zajímavě koncipovaným stánkem vytvořeným k významnému výročí W. A. Mozarta  první cenu od návštěvníků veletrhu mezi více než pěti tisíci vystavovateli. Expozice byla oceněna pro svoji krásu, originalitu a zajímavou koncepci. 

V Praze dne 30. 11. 2005