Milí přátelé Hlasohledu,

jsme tu po čase opět s várkou zpráv o tom, co nás (a i vás budete-li chtít) v nejbližší době čeká.

už tento víkend, v sobotu 1. června,  proběhne dílna nazvaná Hlasová improvizace a vokální smyčkování, kterou vede en.dru - tedy Ondřej Havlík. Tento muzikant je hudebním zjevením - jeho výjimečný talent "praštil do uší" nejen české, ale i mezinárodní publikum a tak sbírá ceny, hraje s předními muzikanty (Dan Bárta, Lenka Dusilová atd) a k naší radosti také vede dílny. Nedělá je ale moc často, takže tu, která bude v sobotu, doporučujeme vaší pozornosti. Volná místa zatím jsou. VÍCE ZDE.

už dva týdny po dílně s en.dru, tedy o víkendu 14.-16. června, pojedou ti z vás, kdo se rozhodnou se zúčastnit, do kláštera v Plasích na workshop Naslouchání tichu, který povede Laurie Amat (USA), výrazná postava alternativní scény, v Čechách jsme ji mohli zažít např. v divadle Archa jako součást projektu The Residents. Ke své dílně říká: „Budeme vytvářet zvuk i ticho. Uvědomíme si, nakolik je pro pravdivé zpívání důležitý prostor, v němž se nacházíme, i vzdání se svého ega. Budeme si hrát s tělem a hlasem, abychom se přestali vědomě kontrolovat a vytvořili si vlastní nástroje, které nám usnadní svobodně se projevit. Rozšíříme si hranice toho, co je zpěv.“ VÍCE ZDE.

a v neposlední řadě se moc těšíme na léto! 10.-17 srpna: Osvobodit hlas - prozpívat se k životu.

V malebných renesančních Slavonicích, obklopených krásnou přírodou, proběhne již tradičně letní dílna, letos pod vedením Sanne Storm, hudebnice a terapeutky z Faerských ostrovů zaměřující se na Voice therapy – práci s hlasem jako terapeutickým nástrojem. Její loňská víkendová dílna byla tak skvělá, že jsme se rozhodli nabídnout jí více prostoru v podobě tohoto letního setkání.

Slovy lektorky: „Budeme rozvíjet svobodné, živoucí a autentické vyjádření těla, pohybu a hlasu a z toho necháme spontánně vznikat písním a pohybu. Tvůrčí proces je formou života, zdrojem síly a léčivých procesů a tuto tvořivost v sobě má každý nás. Budeme moci rozšířit umělecké i lidské hranice svého vyjádření a být sami sebou ve spojení s našimi nejhlubšími kvalitami. Tím se otevírá naše cesta k životní síle, radosti a naplněnosti - v životě, ve vztazích i v práci.“

Doplňující lektorkou bude tanečnice a pedagožka Barbora Látalová, která povede hodiny práce s tělem. Otevřeno všem zájemcům bez ohledu na míru zkušeností. VÍCE ZDE.

Máte-li dotazy, můžete se na nás obrátit a rádi se je pokusíme zodpovědět.

Přejeme dobré byť poněkud omyté a ofoukané dny a také ať je Vám do zpěvu,

za Hlasohled,

Sylvie Cerna

www.hlasohled.cz

https://www.facebook.com/groups/hlasohled