Jazz Dock for Ukraine!

(jazz against the war)

Celý náš tým v klubu Jazz Dock s obrovským zděšením sleduje barbarskou válku, kterou rozpoutal diktátor Putin na Ukrajině. Nesouhlasíme s takovými zvěrstvy páchanými na území suverénního a mírumilovného státu a podporujeme statečný ukrajinský lid v jeho boji za svobodu. Nemáme mnoho možností bojovat s tímto zlem jinak než tím, co umíme nejlépe: organizováním jazzových koncertů.

Rozhodli jsme se proto uspořádat benefiční hudební večer na podporu Ukrajiny. Velké množství muzikantů se nabídlo zahrát v rámci tohoto „jazzového maratónu“ bez nároku na honorář, a tak Vám můžeme nabídnout reprezentativní přehlídku naší jazzové scény. Uvidíme zástupce starší, střední i mladé jazzové generace v jeden večer na jednom pódiu. Pojali jsme večer technicky a organizačně jednoduše. Na pódiu bude nazvučená bicí souprava, klavír, kontrabas a několik mikrofonů pro dechové nástroje a zpěv, a hudebníci se budou jednoduše střídat u nástrojů po 3 či 4 skladbách. Jednotlivé sestavy se budou občas prolínat, a proto se dá očekávat také mnoho zajímavých a nečekaných hudebních situací, kdy to bude opravdu jiskřit. Bude se hrát a jamovat až do půlnoci, a všichni tímto způsobem vyjádříme podporu ukrajinskému lidu v duchu našeho hesla Jazz against the war! Přijďte se podívat a zakoupením vstupenky podpořit finančně humanitární pomoc Ukrajině. 100 % vstupného bude odesláno na konto organizace Člověk v tísni.

Vystoupí Taras Volos Solo, Jamie Marshal, Petra Ernyei Trio, Vertigo, minus123minut, Muff, Los Quemados, Ondřej Ruml, Jan Koubková Quartet, Emil Viklický Trio, Jan Koubková Quartet, Milan Svoboda Quartet, Tonya Graves, Jakub Zomer Trio a další…

Za celý tým Jazz Docku: Jakub Zitko (dramaturg klubu), Vladimír Lederer (otec zakladatel) a Jakub Lederer (manažer klubu).

Vstupné: na sezení 500 Kč, na stání 300 Kč. Při zakoupení vstupenky na sezení již není nutné rezervovat místo. Na tento koncert se nevztahují klubové slevy. 100 % vstupného bude použito na humanitární účely.