Nezávislá umělecká skupina OLDstars působí na pražské divadelní scéně již čtrnáctou sezónu, letos v říjnu uvede 5. ročník studentského festivalu v Divadle v Celetné. Záštitu projektu udělil ministr kultury Daniel Herman a starostka Prahy 3 Vladislava Hujová.

Nezisková divadelní přehlídka bude probíhat od 25. do 27. října 2015. Divákům v prostředí profesionálního divadla nabídne výběr z aktuálního divadelního repertoáru pořádající skupiny a rovněž zajímavé inscenace dalších spřátelených studentských souborů.

Mezi pražskými soubory se představí Dismanův rozhlasový dětský soubor, Nenalezen, Sdřevíček, soubor Mikea Wazowského a KoMa. Přehlídku zpestří mimopražské soubory KLENBA z Plzně a Ódeyon z Ostravy. Divadelní studentský maraton představí 21 inscenací. Hry inspirované klasiky jako Williamem Shakespearem, Viktorem Dykem, Luisem Pergaudem. Hry od současných autorů jako Gilles Dyrek, David Ives, Andrej Ivanov či autorské hry od samotných účastníků festivalu Oskara Bábka, Václava Valtra a Petra Setvína. Různorodost inscenací je opravdu pestrá a každý si v ní najde tu svou. Od dramatu, přes komedii až po dětské představení, které pobaví dospělé. Například To všechno ona s Ljubou Krbovou odkryje nástrahy virtuálního světa v kontrastu s reálným světem. Vašek Matějovský spolu se svými kolegy představí situační komedii Benátky pod sněhem o roztomilém jazykovém zmatení. Slavnostního ukončení festivalu se ujme hudební skupina H2Oi. (zdroj: www.divadlovceletne.cz)

Přehled představení