Ve dnech 6.-12. října delegace OKP podnikla cestu do hlavního města Vietnamské socialistické republiky Hanoje a to při příležitosti oslav 1000 letého výročí Hanoje. Pracovníci OKP tvořili kulturní část delegace, kterou vedl primátor hlavního města Pavel Bém, ředitel odboru zahraničních vztahů František Cipro a ředitel odboru kultury, památkové péče a cestovního ruchu Jan Kněžínek.

Ve dnech 8.-10. října 2010 probíhaly oficiální oslavy města s mohutnou přehlídkou, průvodem, alegorickými vozy, vojenskou přehlídkou a ohňostrojem. Této části oslav se zúčastnil primátor s delegací.

V těchto dnech byl připraven naší delegací program, přibližující Českou republiku vietnamské veřejnosti.

Dne 8. října v poledne otevřel primátor Prahy výstavu pořádanou Muzeem hlavního města Prahy s názvem „Vietnam v Praze“, která dokumentuje odlišný způsob života vietnamské komunity v Evropě a také místa, spojená se životem  této komunity v našem hlavním městě. Po celé tři dny byla veřejnosti prezentována Praha jako turistická destinace, byly rozdávány prospekty ve vietnamštině či nabízena společností „Gastronomica Bohemica“ k ochutnání pražská šunka apod. Každý den se setkávalo s velkým ohlasem vystoupení souboru divadla Spejbla a Hurvínka s představením pro děti i dospělé. Součástí kulturního programu bylo také vystoupení Bigbandu Milana Svobody, který byl na turné na Tchaiwanu v Taipei a ve dnech 2.- 5.10. přiletěl do Hanoje na 3 koncerty, z nichž jeden byl s úspěchem odehrán přímo na veřejném prostranství na hanojské třídě.

Denně probíhalo losování o drobné věcné ceny a v neděli 10. října byla vylosována hlavní cena - letenka z Hanoje do Prahy a zpět.

Tuto cenu získala paní Hue Thi Hanh (tel. 0988 004211), která měla z ceny upřímnou radost.

Dne 9. října byla vedena jednání s vedením Childern´s Palace a jeho představiteli o spolupráci mezi našimi zeměmi. Pražská delegace poděkovala za možnost prezentace vietnamské straně a převzala písemný návrh na další spolupráci s tím, že o něm bude představitele pražské radnice informovat a dojde k zaslání oficiálního stanoviska.