LITTLE CUBE v sobě probudili Fénixe a zvítězili na 48 Hour Film Project Praha

Fenix

Praha se již potřetí v řadě stala dějištěm akce 48 Hour Film Project powered by Fénix. Jedná se o největší časově omezenou tvůrčí filmovou soutěž na světě. Její účastníci měli za úkol během 48 hodin na základě dané rekvizity, postavy a jedné řádky dialogu natočit krátký film v rozsahu 4 až 7 minut. Letos dostali filmaři za úkol obsadit postavu futuristy Jana Orákuly, jako rekvizitu využít bramboru a ve filmu musela zaznít věta „Probuď v sobě Fénixe“. Všechny snímky sklidily bouřlivý aplaus zaplněného kina Lucerna, vítězové se navíc podívají na světové finále soutěže do New Orleans.

K slavnostnímu předávání cen došlo 12. října v kině Lucerna po promítnutí všech soutěžních snímků. Večerem provázela zpěvačka skupiny Toxique Klára Vytisková. Cenu za Nejlepší film si nakonec odnesl tým filmařů Little Cube za snímek “Kašlu na to“. Nejvíce cen posbíral celkově druhý tým nadaných filmařů ST2, který se svým filmem “Pizzaboy: Pepperoni“ zvítězil v kategoriích Nejlepší scénář, Nejlepší využití rekvizity a Nejlepší využití věty „Probuď v sobě Fénixe“. Kromě ceny, kterou pro soutěž vytvořil Bořek Šípek, pronájmu filmové techniky a zájezdu na finále udělala vítězům radost také zásoba pšeničného piva s koriandrem na celý rok zdarma, věnovaná do soutěže generálním partnerem, pivem Fénix.

O čem byl nejlepší film „Kašlu na to“?

Hlavní hrdina Tomáš přemýšlí o sebevraždě, protože už ho všechno na světě neskutečně štve. Klíčový moment u něj nastává při noční procházce městem, kdy si vybavuje všechny ty strasti, které ho tak trápí. "Kašlu na to" je film, jenž s nadsázkou ukazuje příběh ze života, který může potkat každého z nás.

Cena

Autor ceny: Bořek Šípek

Soutěž hodnotila porota složená z odborníků z řad obchodního a filmového průmyslu a českých známých osobností. Tento rok zasednul mezi porotce i David Ondříček, známý český režisér a loňský vítěz prestižní ceny Český lev za režii filmu „Ve stínu“.

Minulého ročníku se zúčastnilo 31 týmů a přes 400 filmařů. Letos byl zájem ještě větší a přihlásilo se celkem 70 týmů. Z nich se 53 podařilo film natočit a odevzdat včas.

Fotogalerie:

Organizátoři akce Paul a Petra Ratnerovi při startu akce 4. října.

start

klub

Sál pražského klubu Bellushi´s praskal ve švech. Napětí soutěžících bylo téměř hmatatelné.

klub

Každý se s ním vyrovnával po svém.

klub

Zástupce každého týmu si vylosoval žánr. Na výběr bylo 14 žánrů včetně komedie, dramatu, horroru, muzikálu či westernu.

klub

Někteří měli z vylosovaného žánru radost.

Dvě ikony dabingu akčních filmů – Alexej Pyško a Pavel Soukup, resp. Bruce Willis a Arnold Schwarzenegger.

A. Pyško, J. Soukup

Foto: Josef Šarík

J. Soukup

Režie gangsterky se chopil syn Pavla Soukupa Pavel Soukup mladší.

Foto: Josef Šarík

Žánr western…

filmaři

…potřebuje dobrý kostým. Který je ale ten pravý?

kostýmfilm

Slavnostní vyhlášení v kině Lucerna o týden později. Vítězný tým Liitle Cube oceněný za film „Kašlu na to“

vítězové

Druhým nejleším filmem se stal „Pizzaboy: Pepperoni“ od týmu filmařů ST2

předávání cen