PETR NEKORANEC & TALENTY SVĚTOVÉ OPERY
15. 5. 2017, 19:00
sál Novoměstské radnice, Karlovo náměstí, Praha 2

Spoluúčinkují pěvci z Operního studia Bavorské státní opery:
Anna El-Khashem – soprán, Alyona Abramova – mezzosoprán, Joshua Owen Mills – tenor, Johannes Kammler – baryton
Henning Ruhe – klavír

Tenoristu Petra Nekorance, jednoho z nejvýraznějších talentů současného operního světa, nemusíme jistě představovat. Má za sebou řadu cen v prestižních mezinárodních soutěžích. To nejnovější vítězství si odnesl v lednu 2017 z jedné z nejslavnějších pěveckých soutěží, Mezinárodní soutěže Francesca Vińase, konané v Gran Teatre del Liceu v Barceloně. Stal se jejím absolutním vítězem a kromě toho mu mimořádné ceny udělili legendární pěvec Plácido Domingo a vedení divadla Teatro Real de Madrid. V letech 2014–2016 byl Petr členem Bavorské státní opery v Mnichově a jejího operního studia, kde vytvořil řadu rolí včetně titulní role v Rossiniho opeře Hrabě Ory a v Brittenově opeře Albert Herring. V současné době je Petr frekventantem Lindemannova programu v newyorské Metropolitní opeře, a to jako první Čech, který byl do tohoto významného dvouletého projektu přijat. Na svůj pražský koncert v Novoměstské radnici si Petr pozval své kolegy z mnichovského operního studia, na klavír pěvce doprovodí Henning Ruhe, šéf Operního studia Bavorské státní opery.


Šance pro mladé umělce! Při příležitosti tohoto programu s Operním studiem mnichovské opery organizuje agentura Nachtigall Artists 15. 5. předzpívání mladých českých talentů pro management Bavorské státní opery. Přihlášky s životopisem, fotografií a názvy dvou árií pro konkurs posílejte do 15. 4. 2017 na mail: an@nachtigallartists.czROLANDO VILLAZÓN & ILDAR ABDRAZAKOV

20. 11. 2017, 19:30
Smetanova síň Obecního domu, Praha
Janáčkova filharmonie Ostrava, Guerassim Voronkov – dirigent

Mexický a francouzský tenorista Rolando Villazón i ruský basista Ildar Abdrazakov byli již několikrát hosty cyklu agentury Nachtigall Artists Hvězdy světové opery. Rolando Villazón v posledních letech vzdal v Praze poctu Verdimu (2013), Mozartovi (2014) a v roce 2015 zde vystoupil s Cecilií Bartoli. Už řadu let si podmaňuje publikum na celém světě elektrizující jevištní prezentací i báječným smyslem pro humor, díky nimž jsou jeho operní postavy zkrátka neodolatelné. Je nositelem devíti cen ECHO Klassik a francouzského titulu Rytíř Řádu umění a literatury.Před několika lety zahájil také velmi úspěšnou dráhu operního režiséra, spisovatele a moderátora televizních pořadů v Německu, Francii a Británii.


Ildar Abdrazakov patří k nejvýznamnějším světovým pěvcům – basistům. Od svého debutu v milánské La Scale v roce 2001 se ruský pěvec pevně usadil na všech prestižních světových scénách včetně Metropolitní opery v New Yorku, Vídeňské státní opery či mnichovské Bavorské státní opery. Je rovněž aktivním koncertním pěvcem, představil se mj. i na slavném londýnském festivalu BBC Proms či v newyorské Carnegie Hal. V Praze vystoupil v Praze v roce 2015 na koncertě spolu s Annou Netrebko, Ekaterinou Gubanovou a Aleksandrsem Antonenkem a v roce 2016 na recitále za doprovodu Českého národního symfonického orchestru pod taktovkou Marca Armiliata.  Na listopadovém koncertě doprovodí oba pěvce Janáčkova filharmonie Ostrava pod taktovkou ruského dirigenta Guerassima Voronkova.PRETTY YENDE
20. 4. 2017, 19:30

Smetanova síň Obecního domu, Praha
Filharmonie Bohuslava Martinů, Christopher Franklin – dirigent

Je to jako pohádka, která se ale skutečně stala. Pretty Yende se narodila v roce 1985 v malém jihoafrickém městečku Piet Retief… a odtud se jí podařilo neuvěřitelně rychle dorazit až na samý vrchol operního Olympu! Agentura Nachtigall Artists získala Pretty Yende pro koncert už v lednu 2014, rok po jejím záskoku v newyorské Metropolitní opeře, který pěvkyni katapultoval na oběžnou operní dráhu: 17. 1. 2013 tam Pretty debutovala jako Adčle po boku Juana Diega Flóreze v Rossiniho opeře Hrabě Ory a kritiky při hodnocení jejího výkonu nešetřily superlativy. Po triumfálním debutu v newyorské Metropolitní opeře následovaly jedna slavná scéna za druhou: Theater an der Wien, Los Angeles Opera, znovu milánská La Scala a Metropolitní opera, Německá opera v Berlíně, Gran Teatre del Liceu v Barceloně, Pařížská národní opera… V roce 2017 se Pretty Yende představí v Metropolitní opeře jako Rosina (Lazebník sevillský) a Julie (Romeo a Julie), v londýnské Covent Garden jako Adina (Nápoj lásky) a v Římské opeře jako Zerlina (Fra Diavolo).