Mili pratele Hlasohledu,

zima byla dlouha, tmava a studena, ted ale je (aspon na papire) jaro! A s nim se probouzime i my a je nám potěšením Vas timto seznámit s tim co prave klici a co nas v nejblizsich mesicich v Hlasohledu ceka.

Zacneme v sobotu 20. dubna dilnou Mluvená řeč jako živý nástroj komunikace pod vedením nemeckeho lektora Simona Schlingplassera. Dilna bude vedena v anglictine, ale bude tlumocena do cestiny a ucastnici si samozrejme cviceni budou moci zkouset cesky.

Tento hlasový coach říká, že je pro něj důležité, aby cvičení využívala přirozenou tvořivost a hravost, kterou v sobě máme všichni; současně si ale účastníci odnesou i konkrétní technické rady, které budou moci využít i běžném životě - více o dílně naleznete ZDE.

Dale pak v sobotu 11. kvetna privitame zpevacku, ktera disponuje, dle naseho nazoru, jednim z nejpozoruhodnejsich hlasu v Cechach - Martu Topferovou. Marta v 11 letech emigrovala s rodinou do USA, kde propadla latinskoamericke hudbe a postupne se vypracovala na svetove uznavanou hudebnici s bohatou koncertní historii a radou ocenovanych nahravek. Jeji dilna bude nazvana Zpěvy a písně Latinské Ameriky a více si můžete přečíst ZDE.

Na kveten chystáme ještě jednou dílnu (více již brzy, zatím neprozradíme :-) a na červen pak veliký víkendový výjezd - dílnu Zvuk ticha povede americká lektorka a performerka Laurie Amat a proběhne v tzv site specific prostorách mimo Prahu  - bude to spolecne hlasové hledání, objevovani a sdileni v pozoruhodnych historickych prostorach, ktere budou mit ucastnici zcela k dispozici... Více již brzy!

A v srpnu, jak jsme již avizovali, probehne ve dnech 10. až 17. srpna letní slavonická - dilna Prozpívat se k životu pod vedením Sanne Storm z Faerských ostrovů. Tato lektorka zabývající se Voice therapy, tedy prací s hlasem jako terapeutickým nástrojem, přijela na pozvání Hlasohledu na víkend již loni a dílna byla tak skvělá, že jsme příliš neváhali a pozvali ji letos na celý týden. Video z loňské dílny je ZDE a zhruba do konce března přibyde na webu podrobný popis celého týdne i s přihláškou.

Dále pro ty které by to zajímalo je již nějakou dobu na webu sborník s příspěvky z konference HLASOHLED2012 - Řeč hlasu - aneb Co všechno můžeme poznat o člověku poslechem jeho hlasu.

A chcete-li, připojte se k nám na Facebooku.

Tak to je zatím vše, těšíme se na Vás!

Dobré dny a hodně výhřevného slunce nám všem přeje

Sylvie Černá

www.hlasohled.cz